Do Zbrojeń Budowlanych

Zautomatyzowane linie produkcyjne, produkowane w firmie WELD technologia zgrzewania Sp. z o.o., przeznaczone są do wydajnej produkcji mat zbrojeniowych, szerokiej gamy siatek i krat oraz paneli ogrodzeniowych.

W zależności od przeznaczenia, produkowane linie, wykorzystują różne rozwiązania. Linie przeznaczone do produkcji paneli ogrodzeniowych lub innych krat złożonych z grubych prętów, oparte są na zgrzewaniu wyprostowanych i pociętych na wymiar prętów. Pręty mogą być przygotowywane poza linią i ładowane ręcznie, lub prostowane, ucinane i włączane w proces zgrzewania automatycznie.

Linie przeznaczone do zgrzewania mat zbrojeniowych, siatek rolowanych, lub innych siatek złożonych z cienkich drutów, przystosowane są do pracy w systemie zgrzewania ciągłego i cięcia na wymiar lub. W tym wypadku druty wzdłużne odwijane są bezpośrednio z krążków i prostowane na bieżąco.

W zależności od oczekiwań zamawiającego, oferta może dotyczyć linii do paneli typu "P", która dzięki wbudowanej w ciąg technologiczny prasy, umożliwia wykonywanie przegięć usztywniających, lub linii do paneli "prostych" złożonych z trzech warstw prętów, o średnicach 6 - 5 - 6 i 8 - 6 - 8 mm. Linię do produkcji paneli prostych, charakteryzują specjalnie zaprojektowane zespoły zgrzewające, oraz podajniki drutów, umożliwiające układanie trzech warstw prętów. Oferta uwzględnia zestawienie pozwalające, produkcję zarówno paneli prostych, jak i przeginanych. Na życzenie zamawiającego, linia może być wyposażona w urządzenie do układania zgrzanych siatek na palecie, gotowych do wywiezienia. Praca linii nie wymaga zaangażowania obsługi, proces produkcji przebiega automatycznie.

Czynności obsługi sprowadzają się do uzupełniania wykorzystanego drutu i wywożenia gotowego wyrobu. Konstrukcja zgrzewarki przewiduje zmianę średnic używanych drutów oraz zmianę rozstawu oczek w obydwóch kierunkach. Układ sterowania opary jest na mikroprocesorowym sterowniku i panelu dotykowym. Obwód energetyczny zgrzewarki wykorzystuje transformatory toroidalne charakteryzujące się wysoką sprawnością, co znacznie obniża zużycie energii elektrycznej.

Zautomatyzowane linie produkcyjne, przez nas produkowane, zaprojektowane są w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne. Zastosowane rozwiązania są innowacyjne i stanowią dorobek naszej firmy WELD technologia zgrzewania Sp. z o.o..

Charakterystyka techniczna

LPdanejednostkiwartość
01 Średnica zgrzewanego drutu mm 2-12*
02 Rozstaw drutów wzdłużnych mm 30-200
03 Rozstaw drutów poprzecznych - dowolny
04 Szerokość zgrzewanej siatki mm do 2500
05 Długość zgrzewanej siatki mm do 2500
06 Czas zgrzewania jednej linii + przesuwu sek 2-3
07 Wydajność produkcyjna szt/h 40 –70**
08 Napięcie zasilania V 400
09 Rodzaj docisku - pneumatyczny
10 Rodzaj chłodzenia - wodny
11 Wymiary gabarytowe
-wysokość
-szerokość
-długość (zależnie od zestawienia)

mm
mm
mm

1600
3500
9000 - 18000
12 Masa kg 3000 - 5000

* parametr ustalany indywidualnie
** zależnie od wielkości panelu i przyłącza energetycznego

Masz więcej pytań?
Imię i Nazwisko *
E-mail *
Phone
Napisz Wiadomość *
Nasi partnerzy